Erasmus dienas

Saldus pamatskolas skolēni un pedagogi ir aktīvi piedalījušies Erasmus + projektos, tāpēc katru gadu iesaistās Erasmus dienu aktivitātēs. Nedēļas garumā Eiropa iemirdzējās arī mūsu skolā.

Pirmsskolas un 1.-3. klašu skolēni iepazina Eiropas valstis un Eiropas Savienību caur daudzveidīgām aktivitātēm:

• izveidoja grāmatiņas par ES dalībvalstīm;
  • veidoja dizainu savai īpašajai 2 eiro monētai;
  • iepazina tradicionālos ēdienus, valūtu un ievērojamākos apskates objektus;
  • pārrunāja ES 5 galvenās vērtības – miers, laba dzīve cilvēkiem, visu cilvēku iekļaušana sabiedrībā, cieņa pret valodām un kultūrām, taisnīgums, spēcīga ekonomika un vienota valūta;
    atpazina ES valstu karogus un atrašanās vietas kartē;
  • izgatavoja aproces ES dalībvalstu karogu krāsās, kurās ir bijuši vai vēlētos aizceļot;
  • dalījās stāstos par ceļojumiem kopā ar ģimeni pa ES valstīm;
  • mācījās rakstīt līnijās valstu nosaukumus;
  • devās uz KopTelpu, lai uzzinātu ar kuru valstu pilsētām Saldum ir sadraudzība;
  • matemātikas stundās pētīja valstu teritoriju izmērus;
  • arī vecāki iesaistījās ar saviem pieredzes stāstiem par mācībām Erasmus+ programmās.

4.-6. klašu skolēni iepazina ES dalībvalstis, mācoties valodu:

• mācījās sasveicināties, atvadīties, iepazīties spāņu, franču, zviedru, lietuviešu, igauņu, vācu valodā;
  • uzzināja un iepazina tiešsaistes vietnes, kurās bez maksas var mācīties svešvalodas.

7.- 8. klašu skolēni iepazinās ar iespējām un nosacījumiem, lai varētu iesaistīties Erasmus+ projektā sadarbībā ar Čehijas skolu jau šajā mācību gadā.

9. klašu skolēni klausījās pieredzes stāstus no Erasmus+ un ESK projektiem. Skolas sociālā pedagoģe Ieva kalniņa dalījās iespaidos par piedzīvoto brīvprātīgajā darbā Bulgārijā. Skolēnu atziņas pēc dzirdētā:

• nav jāgaida labāki laiki, labākais laiks, lai kaut ko mainītu, ir tieši tagad;
  • uzzināju par jauniešu un pieaugušo iespējām Eiropā;
  • Bulgārijā var sastapt lielu kultūršoku;
  • apmaiņas braucienos var uzzināt daudz jauna ne tikai par valsti, bet arī par sevi;
  • vērtība ir iepazīties ar citu tautu cilvēkiem.