Skolas 120.jubilejas salidojumā tiekas visi, kuriem Saldus pamatskola ir īpaša vieta

Novada domes un izglītības pārvaldes apbalvojumi

Saldus bērnu un jaunatnes centra zālē notika svinīgais pasākums, veltīts skolas 120.jubilejai. Tajā ar Saldus novada domes Goda rakstiem Saldus pamatskolas 1991.gada absolvents, bijušais skolas sporta skolotājs un tagadējais Saldus novada domes priekšsēdētājs Māris Zusts apbalvoja skolotāju Gitu Leju, Daci Susekli, Lāsmu Rumpi. Saldus novada Izglītības pārvaldes Goda rakstus saņēma skolotājas – Dace Balandīna, Linda Kuskova, Evita Dureika, Māra Kuršāne, Daina Baha, Ruta Tuča, Zeltīte Lagzdiņa, Aiva Greitāne, Rasa Štromane, Dace Neizaka un Sanita Vītola.

Skolas direktore pateicās skolas padomes vecākiem – Kristīnei Šaulei, Ainaram Donim, Gundaram Samoškam un pašreizējam skolas padomes priekšsēdētājam Oskaram Šteinam par nesavtīgu skolas padomes vadību jau astoņus gadus. Direktores pateicību saņēma arī skolas dārzniece un floriste Ineta Priedava. Direktore katram skolas darbiniekam jubilejas reizē dāvināja īpašu jubilejas piespraudi, tā apliecinot piederību Saldus pamatskolai.

Divu karogu stāsti

Svinīgā pasākuma ideju caurvija skolas divu karogu stāsti – grāmata kā simbols, ka skola ir ilgmūžīga zināšanu krātuve un kāpnes – pacelšanās virsotnē, tiekšanās ceļš uz zināšanām un izaugsmi. Skolas karogus zālē ienesa absolventi Reinis Braučs un Elans Balgalvis.

Ceļš uz skolu

Ceļš uz skolu mums katram ir tik atšķirīgs un katram SAVS. Desmit gadu laikā kopš skolas 110-gades – tas ir stāsts par pārmaiņām, sasniegumiem, kopīgiem centieniem, mērķtiecību un ambīcijām, kas veido Saldus pamatskolas garu un vērtības. Kas Tev ir Saldus pamatskola? Šādu jautājumu uzdeva 9.klases audzēkņi caur video ikvienam koncerta dalībniekam, sniedzot arī savu redzējumu. Skola ir kaut kas vairāk par ēku, tai ir dvēsele un tās dvēsele ir skolotāji.

Absolventu dāvana – muzikāls koncerts

Sirsnīgu paldies par sagādātām pozitīvām emocijām, smiekliem, atmiņām un  enerģiju sakām skolas muzikālajiem dažādu paaudžu absolventiem – Birutai Blūmai, Kristai Vīndedzei un Tomam Jurgenovskim, Magdalēnai Liekmanei un Edītei Molotokai,  Arnim Ulmanim un Evikai Ulmanei, Patrīcijai Annai Ozolai, Annai Pumpurai, Diānai Ābelniecei, Alisei Vasiļevskai, Sīlindai Gercānei, Uģim Kleščovam. Pateicamies koncerta vadītājiem, skolas absolventiem – Patrīcijai Annai Ozolai un Kristam Celmam.

Koncertā absolventiem piepulcējās arī muzikālie skolas jaunieši – brīnišķīgais klavieru duets Katrīna Andrušēvica un Paula Priede, ansambļa solistes Evelīna Tunēna un Anete Krūmiņa un himnas a capella izpildītājs Edgars Kristers Kalniņš.

Koncerta noslēgumā absolventu koris kopā ar visiem dalībniekiem vienojās dziesmā “Vai tu mani dzirdi”.

Balle līdz rīta gaismai

Pasākuma otra daļa turpinājās skolā, tur muzicēja brāļi Jurovi. Izgaismotā skolas apkārtne un pagalms ieskāva skolu gaismas rotā un priecēja ne tikai absolventus, bet ikvienu garāmgājēju. Skola – mana pirmā, sarkanā – saposta un krāšņa, moderna un sena nolūkojās ikvienā un uzklausīja ikkatra absolventa sarunu – Skolotāj, vai Tu atceries?

Pateicības

Sirsnīgs paldies visiem iesaistītajiem atsaucīgajiem uzņēmumiem un cilvēkiem, lai skolas 120.jubilejas salidojums būtu izdevies – Saldus BJC, Saldus TIKSC centram, īpaši Kristai Vīndedzei, Saldus novada pašvaldībai, īpaši Inesei Vilcānei, Zaigai Vējai, Anatolijam Dovgeļam, SIA ASL, Zitai Dūdiņai, Zigmāram Dūdiņam, Kārlim Dureikam, SIA Pūpēdim, Saldus tehnikumam, Saldus sporta skolai. Paldies visiem Saldus pamatskolas skolotājiem, skolēniem un tehniskajiem darbiniekiem.

Skolas ilggadējiem sadarbības partneriem korporatīvajā un sociālās atbildības jomā – SIA Entec Norplast, SIA Lanos, SIA Karlsberg, SIA Schwenk Latvija.

Salidojuma sponsoriem – SIA Karlsberg, SIA Cannele bakery, SIA H un S nami, SIA IT tehnika.

Fotogrāfiem – Jānim Riņķim un Vilnim Pļaviņam.